
Rzeki Podhala od zawsze były areną zmagań muszkarzy z całej Polski chcących sprawdzić się na tych trudnych ale pięknych wodach. Nie inaczej było w od 15 do 17 maja 2026r. na Białym Dunajcu gdzie muszkarze reprezentujący Koła PZW Opolszczyzny walczyli o tytuł Mistrza Okręgu w kategorii seniorów i juniorów.
Biały Dunajec powitał zawodników deszczem i wodą, którą zawodnicy określają jako dobrą do nimfy czyli nieco brudną a jej temperatura przypominała, że wysoko w Tatrach zima na całego. Planowo o godzinie 21.00 odbyło się losowanie i odprawa przed zawodami, które w sobotę miały dwie tury na Białym Dunajcu zaś niedzielna tura miała się odbyć na Czarnym Dunajcu w okolicach Nowego Targu.
Po pierwszej trzygodzinnej turze sektorowe jedynki przynoszą Adam Podgórny, Adam Litwin i Jacek Pamuła – cała trójka z drużyny Alexandra Nysa I. Wśród juniorów, którzy mieli swój sektor na połączeniu dwóch Dunajców najlepszy wynik osiąga Karol Sołtysik, drugi jest Oluś Kupka a trzeci Wiktor Galla.

Przez ostatnie weekendy członkowie klubu Alexandra pracowali przy naszej wiacie. W związku z postawieniem mostu tymczasowego spora część terenu została nam zabrana, więc kolega Zbyszek szybko zorganizował koparkę, aby przygotować nowy plac pod parking. Jednocześnie został posprzątany teren wokół.

W dniach 11–12 kwietnia Klub „Alexandra” zainaugurował tegoroczny sezon, organizując pierwsze spotkanie klubowe. Program wydarzenia obejmował warsztaty z kręcenia much oraz zawody wędkarskie „Wiosenny Pstrąg”.

28-29 marca odbyły się pierwsze tegoroczne zawody zaliczane do muchowego Grand Prix Okręgu Opole. Na starcie stanęło 11 zawodników z nyskiej „Alexandry” oraz Koła Kluczbork i PZW Turawa. Zawody rozegrano na odcinku Wisły w Ustroniu. W sobotni poranek zawody otworzył organizator Adam Litwin i wraz z Sędzią Głównym Andrzejem Bankiem omówili zasady wędkowania i podział stanowisk. Każdy z zawodników miał do obłowienia cztery progi i cztery płanie.

W pierwszą niedzielę grudnia spotkaliśmy się nad Białą Głuchołaską aby powspominać naszego Przyjaciela Darka i powalczyć o Jego Puchar. Piękną pamiątkę namalowaną przez Jacka Pamułę wręczyła żona Darka - Ewa. W tym roku największego lipienia udało się złowić Adamowi Litwinowi i to on odjechał z Pucharem, na którym lśni napis: "Twoja Pasja Żyje w Nas"

W ostatni listopadowy weekend na Bobrze odbyły się ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Opolszczyzny w wędkarstwie muchowym. W tegorocznej edycji „Pucharu Ostatka” na starcie stanęli seniorzy oraz juniorzy a terenem zawodów była rzeka Bóbr od Marciszowa do Bobrowa.

15 listopada już po raz szósty odbyły się Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe organizowane przez Klub Wędkarstwa Muchowego „Alexandra” oraz OKS PZW Opole. Bazą tej tradycyjnej imprezy był Pensjonat „Gawra” w Łączkach.
Ale to już w piątek na Sanie rozpoczął się ten fantastyczny weekend w Bieszczadach. To właśnie wtedy odbyły się zawody okręgowe „Lipień Sanu”. Zawodnicy w dwóch turach rywalizowali na odcinku specjalnym od Zwierzynia do brodu w Średniej Wsi. Obie tury okazały się bardzo trudne co pokazały wyniki. Lipienie były bardzo ostrożne i wybierały smakołyki grymasząc jak nigdy.

W niedzielę, 26 października Okręgowy Kapitanat Sportowy PZW Opole wraz z Klubem Wędkarstwa Muchowego "ALEXANDRA" organizowali piknik wędkarski nad Białą Głuchołaską. Celem wydarzenia była popularyzacja wędkarstwa muchowego, w tym sportowego, oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych adeptów „flyfishingu”.