^ Do góry

Mistrzowskie tytuły zostają w Nysie !!!


9-10 czerwca odbyły się muchowe Mistrzostwa Okręgu. Impreza rozegrana została na dwóch podhalańskich rzekach: Dunajcu /OS/ oraz Białym Dunajcu. W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z klubów: "ALEXANDRA" Nysa i "THYMALLUS" Opole w kategorii senior oraz trzech juniorów z nyskiego Klubu. Zawody otworzył Andrzej Banek, który omówił teren zawodów zaś Sędzia Główny Andrzej Krawczyk sprawnie przeprowadzili losowanie sektorów i stanowisk.

Nasz Klub reprezentowali zawodnicy podzieleni na dwie drużyny seniorów w składach:

  • ALEXANDRA I - Jacek Pamuła, Łukasz Lorenc, Andrzej Jelonek
  • ALEXANDRA II – Adam Podgórny, Adam Litwin, Dariusz Wojewódka

W klasyfikacji indywidualnej startował Jacek Czarnecki. Zawody rozpoczęły się od OS Dunajec gdzie wyznaczone były trzy sektory seniorskie oraz jeden juniorski. Woda walnięta z dużą ilością glonów sprawiła że ryby żerowały mizernie i nierówno o czym świadczą wyniki poszczególnych stanowisk. Pierwszą turę wygrał Adam Podgórny, który mógł pochwalić się 11 rybami, drugi był Sławomir Szemiczek z 7 a trzeci Henryk Urbiński z 3 wypełnionymi okienkami w karcie startowej. W drużynówce po I turze prowadził "Thymallus Opole".

DSC_0899 (Copy).jpg_20180609_105255 (Copy).jpgDSC_0895 (Copy).jpgDSC_0905 (Copy).jpgP1100942 (Copy).jpgIMG-20180609-WA0009 (Copy).jpgDSC_0903 (Copy).jpgDSC_0908 (Copy).jpgIMG-20180609-WA0012 (Copy).jpgIMG-20180609-WA0006 (Copy).jpgP1100939 (Copy).jpgDSC_0893 (Copy).jpg
Przerwa na obiad i regenerację oraz poprawki z taktyce i już zawodnicy rozjechali się na druga turę, która miała trwać do godziny 20.00 i uczestnicy liczyli na wieczorne wyjścia. Niestety woda bez zmian i żerowanie ryb również nierówne. Turę drugą wygrywa nasz klubowicz Łukasz Lorenc, który łowi również 11 ryb z miejsca gdzie łowił zwycięzca I tury. Drugie miejsce zajmuje Adam Podgórny a trzecie Arkadiusz Miśta. Drużynowo II tura pada łupem "Alexandry II", która odrobiła jeden pkt sektorowy. Powrót do bazy, kolacja i pogaduchy przy ognisku, które trwają krótko bo niedzielny poranek rozpoczynamy od pobudki 4.30 i wyjazdu na Biały Dunajec.

Poranek nad Białym Dunajcem przywitał nas idealną pogodą na pstrąga. Temperatura w granicach 15 stopni, zachmurzone niebo....nic tylko łowić. Rozpoczynamy od 7.00 i przed nami decydujące cztery godziny. Turę wygrywa Jacek Pamuła z 11-stoma rybami, przed Adamem Litwinem i Arkiem Miśtą. Drużynowo tura należy do "Alexandry II" i już wiemy że o zwycięstwie zadecydują małe punkty.

P1100968 (Copy).jpgP1100980 (Copy).jpgP1100961 (Copy).jpgP1100956 (Copy).jpgP1100958 (Copy).jpgP1100992 (Copy).jpg
Zwycięzcą i Mistrzem Okręgu 2018 został Adam Podgórny /KWM Alexandra Nysa II/, który obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku na Białej Głuchołaskiej, drugie miejsce zajmuje Arkadiusz Miśtą /WKS Thymallus Opole/. Trzecie miejsce na podium i brązowy medal zdobył Henryk Urbiński /WKS Thymallus Opole/, który dzięki przewadze małych punktów wyprzedził czwartego Adama Litwina o ... 400 pkt.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła - broniąc tytuł Drużynowego Mistrza Okręgu ALEXANDRA II, która wyprzedziła drużynę THYMALLUSA Opole małymi punktami, zaś na trzecim miejscu zmagania zakończyła ALEXANDRA I.

Wśród juniorów rywalizację wygrał Maciej Wójcik, który został Mistrzem Okręgu 2018 w kategorii Junior. Drugie miejsce zajął Kamil Dereń a trzecie miejsce na podium przypadło Michałowi Salachnie. Drużyna ALEXANDRA TEAM JUNIOR będzie reprezentowała opolszczyznę w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów, które zostaną rozegrane 29.06-01.07 na rzece Bystrzycy.

Tak więc tegoroczne Mistrzostwa Okręgu we wszystkich kategoriach dla NYSKIEJ ALEXANDRY !!!


Adam Litwin