^ Do góry

Mistrzostwa Okręgu 2019

Tegoroczne zmagania o tytuł Mistrza Okręgu po wielokrotnym odkładaniu i przesuwaniu rozegrano na Bobrze w okolicach Trzcińska. Na starcie stanęło 11 seniorów i czterech juniorów reprezentujących dwa Klubu: KWM „Alexandra” Nysa oraz WKS „Thymallus” Opole.

W piętek 27 września o godzinie 20.00 w pałacyku Trzcińsko odbyło się losowanie sektorów i stanowisk a zawodnicy mieli okazję zapoznać się z terenem zawodów oraz z konkurentami, z którymi będą rywalizować z parach.

P1130249 (Copy).JPGP1130254 (Copy).JPGP1130256 (Copy).JPGP1130250 (Copy).JPGP1130257 (Copy).JPGDSC_2620 (Copy).JPGP1130252 (Copy).JPGP1130259 (Copy).JPGP1130264 (Copy).JPGP1130248 (Copy).JPGDSC_2622 (Copy).JPG
Sobotni poranek i zawodnicy zgromadzeni przy moście w Bobrowie wzięli udział w uroczystym otwarciu Mistrzostw Okręgu. Wszystkich przywitał Andrzej Banek, który przedstawił Sędziego Głównego: Andrzeja Krawczyka oraz Sekretarza zawodów: Krzysztofa Gądka.
Godzina 8.30 i I tura zawodów staruje. Są miejsca, w których od rana ryby aktywnie zbierają susz z wody ale i nimfa jest skuteczna pod warunkiem, że w stanowisku jest ciut głębszy dołek. Niestety i Bóbr został dotknięty kryzysem wody. Po trzech godzinach pierwsi zawodnicy zjeżdżają do mostu i zdają karty startowe.  Stolik sędziowski zabiera się za liczenie punktów a uczestnicy zawodów udają się do Janowic Wielkich na obiad.
Tura poobiednia trwa od 14.00 do 17.00 a po wynikach okazuje się, że ryba nie była zbyt aktywna a wpływ na to miała zmienna pogoda: słońce, deszcz i wzmagający się wiatr. Ale i w takich warunkach trzeba sobie radzić aby zawiesić medal na szyi. Po dwóch turach na prowadzeniu Adam Litwin, który o punkt sektorowy wyprzeda Dariusza Wojewódkę a za nimi kilku zawodników z jednakową ilością punktów. To zapowiadało walkę w ostatniej trzeciej turze. Każdy jeszcze mógł wygrać!
Trzygodzinna niedzielna tura dobiegła końca o godzinie 12.00 i wszystko było jasne. Mistrzem Okręgu 2019 w kategorii seniorów został Adam Litwin „Alexandra”, który wygrał sektorowo wszystkie tury, drugie miejsce zajął Dariusz Wojewódka „Alexandra” Nysa a trzecie miejsce wywalczył Sławomir Szemiczek z opolskiego „Thymallusa”.
IMG-20190929-WA0007 (Copy).jpgreceived_363954674508330 (Copy).jpegIMG-20190929-WA0005 (Copy).jpgP1130266 (Copy).JPGIMG-20190929-WA0002 (Copy).jpgIMG-20190929-WA0009 (Copy).jpgP1130267 (Copy).JPGIMG-20190929-WA0008 (Copy).jpg
Wśród juniorów najlepszy okazał się Michał Salachna „Alexandra” Nysa, drugie miejsce dla Kamila Derenia „Alexandra” Nysa a trzeci stopień podium dla Mateusza Leji Thymallus Opole.