^ Do góry

Vision Casting Days-piknik muszkarski

27 maja nad Nysą Kłodzką w centrum Nysy odbyła się impreza Piknik Muszkarski Vision Casting Days zorganizowana przez Klub Wędkarstwa Muchowego „ALEXANDRA”, Vision Polska Okręgowy Kapitanat Sportowy Okręg Opole oraz Urząd Miasta Nysa gdyż pokazy były częścią Dni Nysy. Impreza miała charakter pikniku rodzinnego, podczas którego można było doskonalić swoje umiejętności rzutowe pod okiem Mistrza Adama Sikory oraz Piotra Gybieja – certyfikowanego instruktora rzutów muchowych. Celem pokazów była również promocja opolskiego muszkarstwa i dokonań nyskiego Klubu ale również zwrócenia uwagi na piękno i mnogość miejsc w okolicach Nysy do uprawiania wędkarstwa muchowego.

Czytaj więcej...

Pokaz Wędkarstwa Muchowego Vision Dasting Days

Zarząd Klubu Wędkarstwa Muchowego "ALEXANDRA" zaprasza wszystkich chętnych na piknik muszkarski połączony z pokazami Vision Casting Days. Impreza odbędzie się 27 maja od godziny 9.00 do 15.00 na deptaku nad Nysą Kłodzką /ul. Wyspiańskiego/. Gościem specjalnym będzie legenda polskiej muchy pan Adam Sikora, który zaprezentuje techniki rzutowe wędkami dwuręcznymi. Będzie też okazja do lekcji rzucania pod okiem Piotra Gybeja instruktora International Federation of Fly Fishers.
Pokaz kręcenia much, nowości sprzętowe i wiele innych atrakcji. Tegoroczna impreza odbywać się będzie w ramach Dni Nysy !!!


Do zobaczenia
Zarząd KWM "ALEXANDRA"

III Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe

11 listopada 2017 roku w Pensjonacie Gawra w Łączkach/Leska odbyły się III Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe organizowane przez Klub Wędkarstwa Muchowego "Alexandra" z Nysy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się swoją wiedzą z zakresu wiązania much oraz wspaniałą okazją do promocji wędkarstwa muchowego. Wielką zaletą warsztatów jest ich atmosfera i możliwość nawiązywania kontaktów MISTRZ-UCZEŃ z najlepszymi muszkarzami Świata i Europy.

Czytaj więcej...

Vision Casting Days - Piknik Muszkarski

1 października nad Białą Głuchołaską odbyła się impreza Vision Casting Days zorganizowana przez Vision Polska i Klub Wędkarstwa Muchowego „ALEXANDRA” z Nysy. Impreza miała charakter pikniku rodzinnego, podczas którego można było doskonalić swoje umiejętności rzutowe pod okiem Mistrza Adama Sikory oraz Piotra Gybieja – certyfikowanego instruktora rzutów muchowych.

Czytaj więcej...

II Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe

12 listopada 2016 roku w Pensjonacie Gawra odbyły się II Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe organizowane przez Klub Wędkarstwa Muchowego "Alexandra" z Nysy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się swoją wiedzą z zakresu wiązania much lipieniowych oraz wspaniałą okazją do promocji wędkarstwa muchowego. W programie imprezy były pokazy kręcenia much wraz omówieniem technik, prezentacja much wykonywanych przez klubowiczów, pokaz nowych materiałów muchowych, konkurs krętaczy, prezentacje o klubowych wyprawach na norweskie rzeki Glommę, Renę i Mistrę oraz wyprawa na Półwysep Kolski.

Czytaj więcej...

Piknik muszkarski 2016

22 października Okręgowy Kapitanat Sportowy PZW Opole wraz z Klubem Wędkarstwa Muchowego „Alexandra” zorganizował piknik wędkarski nad Białą Głuchołaską. Celem pikniku było popularyzowanie wędkarstwa muchowego, wędkarstwa muchowego sportowego oraz postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Impreza była okazją do spotkania się miłośników wędkarstwa muchowego: wspólnego wędkowania-rywalizowania o najdłuższego lipienia pikniku, prezentacji technik rzutowych, pokazu wykonywania sztucznych much, prezentacji nowinek sprzętowych oraz nowych materiałów do wykonywania sztucznych muszek.

Czytaj więcej...

Pokaz wędkarstwa muchowego

2 czerwca w Centrum kształcenia Zawodowego i ustawicznego w Nysie odbyła się impreza pod nazwą „Rajd Mechanika”. Ta cykliczna impreza ma na celu integrację społeczności uczniowskiej poprzez udział w konkursach sprawdzających wiedzę zawodową, geograficzną ale też w konkurencjach sportowych . Jedną z konkurencji tegorocznej imprezy był….. rzut wędką muchową. Liczyła się w niej odległość oraz umiejętność operowania wędziskiem.

Czytaj więcej...