6 maja zawodnicy biorący udział w Grand Prix Opolszczyzny w wędkarstwie muchowym spotkali się w Ustroniu aby na rzece Wiśle rozegrać pierwsze w tym sezonie zawody o „Puchar Otwarcia”.
25 kwietnia w ramach Dnia Ziemi członkowie Klubu Muchowego „ALEXANDRA” wraz z uczniami nyskiego Carolinum posprzątali łowisko w Siestrzechowicach. Łowisko, które znajduje się na terenie zalewowym nyskiego jeziora było i jest terenem rekreacyjnym dla mieszkańców Nysy i okolic. Od trzech lat akwen został zagospodarowany pod łowisko „Złów i wypuść”. Stał się atrakcją dla muszkarzy chcących udoskonalać swoją technikę łowienia ta metodą na wodzie stojącej ale i miejsce, gdzie można złowić swój rekord życiowy pstrąga potokowego.
26 marca rozpoczęliśmy sportowy sezon -spotkaliśmy się nad Białą Głuchołaską aby rozegrać tradycyjne zawody „Wiosenny Pstrąg”. W tej imprezie walczymy o puchar przechodni, który przez rok zdobi meblościankę dumnego zwycięzcy…no chyba że dokona tego trzy razy z rzędu to będzie go miał na własność
3-5 lutego nyscy muszkarze zorganizowali kolejne warsztaty muchowe. Tym razem na miejsce spotkania wybrali Gospodarstwo Gościnne Pod Bukiem w Kątach Bystrzyckich. Kotlina Kłodzka to świetne miejsce na tego typu imprezy z jednej strony dużo pięknych rzek a z drugiej bogata oferta miejsc gdzie można zorganizować takie eventy.
13 stycznia 2017 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze KWM „ALEXANDRA” działającego przy Kole PZW Nr 2 w Nysie. Zebranie uroczyście otworzył Prezes Koła PZW Nr 2 w Nysie Roman Mazanowski, który podziękował za pracę na rzecz rozwoju wędkarstwa w Nysie.
Po wyborze przewodniczącego zebrania, którym został wybrany Adam Podgórny głos zabrał Prezes Adam Litwin. Podsumował on mijającą kadencję i omówił najważniejsze działania Klubu od 2013. Podziękował wszystkich członkom Zarządu, którzy pracowali na rzecz Klubu. Swoje sprawozdania złożyli również Skarbnik Adam Podgórny oraz wiceprezes ds. sportu Łukasz Lorenc.
W czasie listopadowego wyjazdu na San gdzie odbyły się towarzyskie zawody o „Największego Lipienia” OKS Opole podsumował sportowy sezon 2016 w muszce. Była okazja do dyskusji na temat kalendarza 2017, startów w zawodach eliminacyjnych oraz okręgowych.
12 listopada 2016 roku w Pensjonacie Gawra odbyły się II Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe organizowane przez Klub Wędkarstwa Muchowego "Alexandra" z Nysy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się swoją wiedzą z zakresu wiązania much lipieniowych oraz wspaniałą okazją do promocji wędkarstwa muchowego. W programie imprezy były pokazy kręcenia much wraz omówieniem technik, prezentacja much wykonywanych przez klubowiczów, pokaz nowych materiałów muchowych, konkurs krętaczy, prezentacje o klubowych wyprawach na norweskie rzeki Glommę, Renę i Mistrę oraz wyprawa na Półwysep Kolski.
23 października na Białej Głuchołaskiej odbyły się zawody o „Puchar Ostatka” zaliczane do Grand Prix Opolszczyzny w wędkarstwie muchowym. Było to ostatnie zawody w sezonie tym bardziej atmosfera była bojowa - bo można było poprawić pozycję w rankingu.
Spotkanie skoro świt przy wiacie. Kilka słów od organizatorów i przystąpiono do elektronicznego losowania sektorów i numerów startowych. Po sprawach organizacyjnych był jeszcze czas na gorący kubek kawy ….bo temperatura 3 stopnie nad kreską i o 8.30 start pierwszej tury.
22 października Okręgowy Kapitanat Sportowy PZW Opole wraz z Klubem Wędkarstwa Muchowego „Alexandra” zorganizował piknik wędkarski nad Białą Głuchołaską. Celem pikniku było popularyzowanie wędkarstwa muchowego, wędkarstwa muchowego sportowego oraz postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Impreza była okazją do spotkania się miłośników wędkarstwa muchowego: wspólnego wędkowania-rywalizowania o najdłuższego lipienia pikniku, prezentacji technik rzutowych, pokazu wykonywania sztucznych much, prezentacji nowinek sprzętowych oraz nowych materiałów do wykonywania sztucznych muszek.