^ Do góry

Dominacja na Mistrzostwach Okręgu 2017 !!!

3-4 czerwca odbyły się muchowe Mistrzostwa Okręgu. Impreza rozegrana została na Białej Głuchołaskiej, która na te zawody została podzielona na trzy sektory oraz na sektor juniorów.
W zawodach prawo startu mieli zawodnicy, którzy zakwalifikowali się w eliminacjach klubowych i kołowych. A więc w mistrzostwach udział wzięła czołówka opolskich muszkarzy w kategorii seniorów i juniorów. Zawody otworzył Andrzej Banek, który przedstawił teren zawodów zaś Sędzia Główny Andrzej Krawczyk i Sekretarz Zawodów Sławomir Różyłów sprawnie przeprowadzili losowanie sektorów i stanowisk.

Nasz Klub reprezentowali zawodnicy podzieleni na trzy drużyny seniorów w składach:

ALEXANDRA I - Jacek Pamuła, Łukasz Lorenc, Adam Bonar

ALEXANDRA II – Adam Podgórny, Adam Litwin, Dariusz Wojewódka

ALEXANDRA III – Mariusz Buczkowski, Andrzej Hrydziuszko, Janusz Węgrzyn

ALEXANDRA-I.JPGALEXANDRA-II.JPGALEXANDRA-III.JPGALEXANDRA-JUNIOR-TEAM.JPG
Indywidualnie wystartował Krzysztof Sołtysik.
Zawody odbywały się w dość trudnych warunkach ze względu na brudną wodę w środkowym i dolnym sektorze. Stanowiska, które od lat uznawane są za bardzo dobre okazały się trudne a ryby grymasiły jak mało kiedy. Bardzo słabe wyniki w trzech turach były z sektora B /od Rudawy do most Polski Świętów/, również sporo trudności przysporzył zawodnikom sektor C /most na Markowice do „Konika” w Przełęku/.
Każda z trzech tur wymagała od zawodników nie lada umiejętności doboru metody i much, znajomości miejsc oraz walki do końca o upragnioną jedna rybę, która „ratowała” drużynę.
DSC02250 Copy.JPGDSC02268 (Copy).JPGP1080362 (Copy).JPGP1080374 (Copy).JPGP1080358 (Copy).JPGDSC02272 (Copy).JPGP1080371 (Copy).JPGP1080366 (Copy).JPGP1080380 (Copy).JPGP1080361 (Copy).JPGP1080372 (Copy).JPGDSC02259 (Copy).JPGDSC02261 (Copy).JPGDSC02246 (Copy).JPGDSC02250 (Copy).JPGDSC02266 (Copy).JPGDSC02240 (Copy).JPGDSC02260 (Copy).JPGDSC02258 (Copy).JPGDSC02253 (Copy).JPG
Zwycięzcą i Mistrzem Okręgu 2017 został Adam Podgórny /KWM Alexandra Nysa II/, który zwycięstwo zapewnił sobie w ostatniej turze walcząc bezpośrednio z prowadzącym po pierwszym dniu Arkiem Miśtą /WKS Thymallus Opole/. Drugie miejsce zajął Adam Litwin /KWM Alexandra Nysa II/,  który w dwóch ostatnich turach walczył bezpośrednio z Piotrem Sołtysikiem.

Po ogłoszeniu wyników indywidualnych przyszedł czas na wyniki drużynowe, które były bardzo ważne gdyż zwycięski team reprezentuje opolszczyznę na tegorocznych Mistrzostwach Polski. Mistrzowską drużyną okazała się KWM ALEXANDRA I w składzie Adam Podgórny, Adam Litwin i Dariusz Wojewódka. Nasza druga eksportowa drużyna KWM ALEXANDRA I zajęła trzecie miejsce i odebrała brązowe medale.

Klasyfikacja indywidualna seniorów

Klasyfikacja drużynowa seniorów

W rywalizacji juniorów toczyła się bardzo zacięta walka a trzech młodych muszkarzy z naszego klubu pod okiem opiekuna Grzegorza Kłosa szło łeb w łeb łowiąc na pięknym zdrojowym odcinku Białej Głuchołaskiej.

Po trzyturowej rywalizacji wygrał najmłodszy uczestnik zawodów 14-letni Maciej Wójcik, który został Mistrzem Okręgu 2017 w kategorii Junior. Drugie miejsce zajął Michał Salachna a trzecie Kamil Dereń. Drużyna ALEXANDRA TEAM JUNIOR będzie reprezentowała opolszczyznę w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów na Rabie, które zostaną rozegrane 16-18 czerwca.

Klasyfikacja indywidualna juniorów

Tak więc tegoroczne Mistrzostwa Okręgu we wszytkie kategoriach dla NYSKIEJ ALEXANDRY !!!

Adam Litwin