^ Do góry

V Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe


16-17 listopada już po raz piąty KWM „Alexandra” zorganizował Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe, współorganizatorem imprezy był Okręg PZW Opole. Bazą był jak co roku pensjonat Gawra w Łączkach. Członkowie Klubu przybyli już w piątek do bazy, gdzie rozstawili i sprawdzili sprzęt. W tym roku udało się przeprowadzić planowany od lat pokaz łowienia na Sanie przeprowadził go Trener Narodowej Kadry Juniorów Bartosz Rapiej.

Czytaj więcej...

Pudło na Mistrzostwach Polski

Wspaniałe wieści napłynęły z Białegostoku gdzie odbywały się Otwartych Mistrzostw Polski w Kręceniu Sztucznych Much - 2019 organizowane przez SALMO CLUB Białystok.
Znakomite drugie miejsce w zawodach zajął nasz klubowicz Ernest Jurkowski. Gratulujemy Ernestowi i życzymy dalszych sukcesów nie tylko przy imadle:)

IV Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe

Członkowie Kubu "Alexandra" wraz ze swoimi Gośćmi po raz kolejny spotkali się w dniach 16-18 listopada na tym razem już czwartych warsztatach muchowych, organizowanych przez Klub "Alexandra" z Nysy wraz oraz Okręg PZW Opole. Główną bazą był jak co roku pensjonat Gawra w Łączkach, który oferował wsparcie logistyczne.

Czytaj więcej...

Vision Casting Days-piknik muszkarski

27 maja nad Nysą Kłodzką w centrum Nysy odbyła się impreza Piknik Muszkarski Vision Casting Days zorganizowana przez Klub Wędkarstwa Muchowego „ALEXANDRA”, Vision Polska Okręgowy Kapitanat Sportowy Okręg Opole oraz Urząd Miasta Nysa gdyż pokazy były częścią Dni Nysy. Impreza miała charakter pikniku rodzinnego, podczas którego można było doskonalić swoje umiejętności rzutowe pod okiem Mistrza Adama Sikory oraz Piotra Gybieja – certyfikowanego instruktora rzutów muchowych. Celem pokazów była również promocja opolskiego muszkarstwa i dokonań nyskiego Klubu ale również zwrócenia uwagi na piękno i mnogość miejsc w okolicach Nysy do uprawiania wędkarstwa muchowego.

Czytaj więcej...

Pokaz Wędkarstwa Muchowego Vision Dasting Days

Zarząd Klubu Wędkarstwa Muchowego "ALEXANDRA" zaprasza wszystkich chętnych na piknik muszkarski połączony z pokazami Vision Casting Days. Impreza odbędzie się 27 maja od godziny 9.00 do 15.00 na deptaku nad Nysą Kłodzką /ul. Wyspiańskiego/. Gościem specjalnym będzie legenda polskiej muchy pan Adam Sikora, który zaprezentuje techniki rzutowe wędkami dwuręcznymi. Będzie też okazja do lekcji rzucania pod okiem Piotra Gybeja instruktora International Federation of Fly Fishers.
Pokaz kręcenia much, nowości sprzętowe i wiele innych atrakcji. Tegoroczna impreza odbywać się będzie w ramach Dni Nysy !!!


Do zobaczenia
Zarząd KWM "ALEXANDRA"

III Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe

11 listopada 2017 roku w Pensjonacie Gawra w Łączkach/Leska odbyły się III Bieszczadzkie Warsztaty Muchowe organizowane przez Klub Wędkarstwa Muchowego "Alexandra" z Nysy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się swoją wiedzą z zakresu wiązania much oraz wspaniałą okazją do promocji wędkarstwa muchowego. Wielką zaletą warsztatów jest ich atmosfera i możliwość nawiązywania kontaktów MISTRZ-UCZEŃ z najlepszymi muszkarzami Świata i Europy.

Czytaj więcej...

Vision Casting Days - Piknik Muszkarski

1 października nad Białą Głuchołaską odbyła się impreza Vision Casting Days zorganizowana przez Vision Polska i Klub Wędkarstwa Muchowego „ALEXANDRA” z Nysy. Impreza miała charakter pikniku rodzinnego, podczas którego można było doskonalić swoje umiejętności rzutowe pod okiem Mistrza Adama Sikory oraz Piotra Gybieja – certyfikowanego instruktora rzutów muchowych.

Czytaj więcej...