^ Do góry

Sprzątanie Białej Głuchołaskiej

 

28 września 2014r. na Białej Głuchołaskiej odbyła się akcja sprzątania brzegów i koryta rzeki. W pracach uczestniczyli członkowie klubu „ALEXANDRA”, którzy posprzątali Białkę od Głuchołaz do Przełęku.

Podziękowania dla:

Urząd Rozwoju Miasta i Gminy Nysa worki i rękawice ochronne oraz dla PGK „EKOM” Sp. o.o. w Nysie za wywóz śmieci.

 

Wakacyjny wyjazd 2014

Jak co roku w sierpniu odbyła się klubowa impreza „Wakacyjny wyjazd” połączony z  „Pucharem  Prezesa” . Tym razem wybraliśmy się na Dunajec. Bazą było Krościenko a docelowym łowiskiem OS.

Korzystając z dłuuugiego weekendu był również czas odwiedzić Biały Dunajec i połowić wypasione potoki. Pogoda w kratkę ale na szczęście deszcz odwiedzał nas w nocy a w dzień klubowicze łowili do bólu.

Czytaj więcej...

Warsztaty muchowe 2014

Jak co roku spotkaliśmy się w klubowym gronie aby wspólnie pokręcić muszki. Bo czy jest coś piękniejszego w tym naszym hobby niż przechytrzyć „salmonida” na własnoręcznie zaplątaną przynętę?

Tym razem wybraliśmy gospodarstwo agroturystyczne „Dom Skowronki” w Radochowie. Polecamy !!! Cisza i nad wodę blisko! Spotkanie miało napięty program a zaczęliśmy od sobotniego wędkowania na Białej Lądeckiej. Po południu wszyscy zjechaliśmy do bazy na spotkanie przy wyśmienitej kolacji.

Czytaj więcej...

"Wiosenny Pstrąg 2014"

 

 

Wiosna, słoneczko, piękne okoliczności przyrody i pstrągi…. czy można chcieć czegoś więcej? I właśnie tak było nam dane rozpocząć nasz klubowy sezon sportowy. Zawody „Wiosenny Pstrąg” rozegraliśmy 6 kwietnia na Białej Głuchołaskiej.

Tradycyjnie rozpoczęcie należało do Janusza Węgrzyna, który witał alexandrowiczów  odrobiną czegoś gorzkiego lecz zdatnego do wypicia.

Na liście startowej osiemnastu zawodników z naszego Klubu oraz goście ze Śląska. Atmosfera bojowa a łowcy pstrągów już przed startem prezentowali swoje piękne muszki, które pieczołowicie przygotowywali w zimie.

Na zegarkach godzina 8.00 i prezes Adam Litwin uroczyście otworzył sezon sportowy. Losowanie stanowisk, par… i słychać tylko jak trzaskają drzwi samochodów, które odjeżdżają w górę i dół naszej pięknej „dziwnie niskiej” Białki.

Czytaj więcej...

Zgłoszernie na "Puchar Otwarcia Sezonu"

W związku z rozpoczynającym się Grand Prix Okręgu w wędkarstwie muchowym i pierwszymi zawodami proszę klubowiczów o zgłaszanie się u Adama Litwina: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie 606589994

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 kwietnia.

Zarząd Klubu wzorem lat ubiegłych prześle zgłoszenie zbiorcze a jednocześnie ułatwi nam to rezerwację noclegów i zakup wyżywienia.


Zarząd Klubu

Komunikat organizacyjny Zawodów o GP Opolszczyzny "Puchar Otwarcia Sezonu".

Zarząd Okręgu PZW w Opolu  informuje wszystkich zainteresowanych, że organizuje w dniach 26-27 kwietnia 2014r Zawody "Puchar Otwarcia Sezonu" w dyscyplinie muchowej. Zawody odbędą się na rzece Dunajec i obejmować będą dwie tury zawodów. Pierwsza tura w sobotę /26/ odbędzie się na odcinku normalnym, a druga tura zawodów odbędzie się na odcinku specjalnym 27 kwietnia.
Zawody odbędą się na żywej rybie zgodnie z regulaminem sportu wędkarskiego. Poławiane ryby do klasyfikacji w zawodach  to pstrąg . Koszty organizacji zawodów, Puchary  oraz koszty sędziowania pokrywa Okręg PZW Opole, koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywają uczestnicy zawodów. Zgłoszenia zawodników do 23 kwietnia 2014 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Organizatorem  zawodów z ramienia OKS PZW Opole są kol. Andrzej Banek i Adam Litwin. Sędzią głównym zawodów będzie kol. A. Krawczyk, sędzią sektorowym kol.S.Różyłłów.  
Zawodnicy muszą wykupić osobiście zezwolenia na połów ryb  w Okręgu Nowy Sącz i na odcinek specjalny. Zbiórka zawodników w dniu 26 /sobota/ kwietnia 2014 na posesji P. Kurzejów /obok zajazdu Kałużna /stałe miejsce zbiórek o godzinie 13.00

Program zawodów:

Czytaj więcej...

Zebranie klubowe

 

 

Zarząd Klubu przypomina o zebraniu klubowym, które odbędzie się 28 lutego o godzinie 18.00 w siedzibie Koła PZW Nr 2 w Nysie. 

Obecność obowiązkowa.

Terminarz zebrań klubowych

Po zebraniu klubowym odbędzie się giełda sprzętu muchowego. Każdy będzie mógł sprzedać-kupić-zamienić sprzęt i akcesoria.


Zarząd Klubu

Zebranie sprawozdawcze 2013

6 grudnia w kameralnej salce restauracji Kardamon odbyło się zebranie sprawozdawcze naszego Klubu. Było ono okazją do podsumowania sezonu pod względem gospodarczym, sportowym i ekologicznym. Klubowicze wysłuchali sprawozdania prezesa Adama Litwina, który podsumował pracę w klubie oraz wręczył nagrody dla zwycięzców klubowego Grand Prix.

Czytaj więcej...