^ Do góry

Puchar Kotliny Kłodzkiej z sukcesem !!!

W ostatnią niedzielę lipca zostały rozegrane zawody o "Puchar Kotliny Kłodzkiej", w której wzięły udział dwie drużyny reprezentujące "Alexandrę". Łowiliśmy na rzekach Nysie Kłodzkiej oraz Białej Lądeckiej. Pomimo niesprzyjających warunków do łowienia spowodowanych brudną wodą po wcześniejszych ulewach naszym klubowiczom udało się osiągnąć sukces. Drużyna Alexandra II w składzie: Jacek Czarnecki i Maciej Wójcik zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo Jacek Czarnecki zajął 6 miejsce indywidualnie. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom !!!

Mistrz Okręgu zostaje w Alexandrze !!!

W dniach 18-19 czerwca na Dunajcu odbyły się Muchowe Mistrzostwa Okręgu 2022. Do zawodów stanęło 6 naszych klubowiczów. Terenem zawodów był Dunajec od Kłodnego do Ochotnicy.  Jak przystało na MO zawody odbywały się w trzech turach i miały wyłonić tych, którzy będą reprezentować nasz Okręg na Mistrzostwach Polski.

Czytaj więcej...

Wiosenny Pstrąg 2022

No i wystartował kolejny klubowy sezon. Tym razem nasze pierwsze zawody połączyliśmy z pstrągowymi warsztatami, które odbyły się w Pokrzywnej. W sobotnie popołudnie pierwsi klubowicze zameldowali się pod wiatą „Alexandra” i przy ognisku rozprawiali o nowym sezonie. Wieczór to już spotkanie w Ośrodku „Chrobry” i imadła poszły w ruch.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2021

 

Już tradycyjnie w okolicach 6 grudnia odbyły się klubowe „Zawody Mikołajkowe”. Zima zapewniła wspaniałą pogodę z odrobiną białego puchu a Biała Głuchołaska zadbała o lipienie, które z powodzeniem łowili klubowicze.
Jedna tura zawodów minęła szybko a strażnik ogniska Janusz Węgrzyn zadbał o to by zawodnicy wracali pod wiatę wprost na biesiadę :)
Zawody wygrał Adam Podgórny łowiąc najwięcej tymiankowych skarbów, drugie miejsce zajął Kamil Dereń a na trzecim miejscu podium stanął Jacek Pamuła.

Czytaj więcej...

Zawody Mikołajkowe - komunikat

Zarząd Klubu informuje, że organizuje w dniu 5 grudnia 2021r, zawody „Mikołajkowe” zaliczane do klubowego Grand Prix. Zawody odbędą się na rzece Białej Głuchołaskiej. Zbiórka i otwarcie zawodów w dniu 5 grudnia (niedziela) o godzinie 8:00 pod wiatą „Alexandra”.  
Po otwarciu odbędzie się losowanie stanowisk i par startowych. Zawody odbędą się na żywej rybie zgodnie z regulaminem sportu wędkarskiego. Poławiane ryby do klasyfikacji w zawodach to lipień, kleń i pstrąg tęczowy.
Zgłoszenia zawodników do 1 grudnia 2021 (środa) przyjmuje organizator zawodów - kol. Michał Salachna.

Sędzią głównym zawodów będzie kol. Adam Litwin. 

Program zawodów 5 grudnia 2021:

8:00 zbiórka i otwarcie zawodów, losowanie, sprawy organizacyjne
8:15 – 9:00 dojazd na stanowiska 
9:00 – 9:30 przygotowanie do zawodów 
9:30 – 12:30 pierwsza tura zawodów 
12:30 – 13:15 przyjazd do bazy zdanie kart, liczenie wyników
13:25 - ogłoszenie wyników wręczenie nagród, zakończenie zawodów 
Po zawodach wspólna biesiada przy ognisku.

Wszyscy są proszeni o posiadanie czapek św. Mikołaja

Serdecznie zapraszamy,
Zarząd klubu Alexandra

Puchar Ostatka 2021

W dniach 5-7 listopada nad piękną rzeką Bóbr miało miejsce zakończenie muszkarskiego sezonu czyli coroczny „Puchar Ostatka”. Na starcie stanęło jedenastu zawodników reprezentujących nyską Alexandrę, opolskiego Thymallusa i Koło PZW Nysa 2. W piątkowy wieczór był czas na kręcenie much, rozmowy o sprzęcie i mijającym sezonie a na koniec odbyło się losowanie stanowisk, które przeprowadzili organizatorzy: Andrzej Banek oraz Krzysztof Gądek.

Czytaj więcej...