^ Do góry

Puchar Ostatka 2022 i podsumowanie Grand Prix 2022

23 października na Białej Głuchołaskiej odbył się „Puchar Ostatka” ostatnia odsłona tegorocznego Grand Prix Okręgu Opole w wędkarstwie muchowym. W tegorocznej edycji zawodów kończących sezon na starcie stanęli wyłącznie zawodnicy nyskiej „Alexandry”.  
Tym razem organizator podzielił Białkę na dwa sektory - A od mostu na Markowice w górę i B od mostu aż do Przełęku. Została również wydzielona strefa dla najmłodszych, którzy pod okiem swoich rodziców zbierali doświadczenie w niełatwej sztuce łowienia lipieni.

Czytaj więcej...

Puchar Białki 2022

 

W dniu 25 września na Białej Głuchołaskiej odbyły się jubileuszowe XXX zawody wędkarskie o „Puchar Białki”. Czas szybko leci i wielu z uczestników nie mogło uwierzyć, że to już po raz trzydziesty spotykamy się nad Białką. W zawodach udział wzięło 12 zawodników ale tym razem tylko z naszego Klubu.

Czytaj więcej...

Puchar Kotliny Kłodzkiej z sukcesem !!!

W ostatnią niedzielę lipca zostały rozegrane zawody o "Puchar Kotliny Kłodzkiej", w której wzięły udział dwie drużyny reprezentujące "Alexandrę". Łowiliśmy na rzekach Nysie Kłodzkiej oraz Białej Lądeckiej. Pomimo niesprzyjających warunków do łowienia spowodowanych brudną wodą po wcześniejszych ulewach naszym klubowiczom udało się osiągnąć sukces. Drużyna Alexandra II w składzie: Jacek Czarnecki i Maciej Wójcik zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo Jacek Czarnecki zajął 6 miejsce indywidualnie. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom !!!

Mistrz Okręgu zostaje w Alexandrze !!!

W dniach 18-19 czerwca na Dunajcu odbyły się Muchowe Mistrzostwa Okręgu 2022. Do zawodów stanęło 6 naszych klubowiczów. Terenem zawodów był Dunajec od Kłodnego do Ochotnicy.  Jak przystało na MO zawody odbywały się w trzech turach i miały wyłonić tych, którzy będą reprezentować nasz Okręg na Mistrzostwach Polski.

Czytaj więcej...

Wiosenny Pstrąg 2022

No i wystartował kolejny klubowy sezon. Tym razem nasze pierwsze zawody połączyliśmy z pstrągowymi warsztatami, które odbyły się w Pokrzywnej. W sobotnie popołudnie pierwsi klubowicze zameldowali się pod wiatą „Alexandra” i przy ognisku rozprawiali o nowym sezonie. Wieczór to już spotkanie w Ośrodku „Chrobry” i imadła poszły w ruch.

Czytaj więcej...