^ Do góry

Zebranie klubowe pod wiatą

Zarząd Klubu w niedzielę 14 maja o godzinie 9.00 zaprasza na robocze zebranie przy wiacie "ALEXANDRA" w Markowicach.
Program:

  • prace porządkowe przy wiacie,
  • sprzątanie Białej Głuchołaskiej,
  • zebranie klubowe przy ognisku.

Sprzątanie Świata 2019

20 września Klub Wędkarstwa Muchowym „ALEXENDRA” oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego "Carolinum" pod opieką mgr Magdaleny Cichy oraz mgr Jackiem Czarneckim po raz kolejny zorganizowali akcję ekologiczną "Sprzątanie Świata". Uczniowie posprzątali teren w okolicach naszego ILAKA. Koordynatorem akcji był Prezes Adam Podgórny - jednocześnie pracownik PZW Opole w zakresie ochrony wód.

Czytaj więcej...

Sprzątanie Białej Głuchołaskiej-Let's Clean Up Europe!!!

Nyski Klub Wędkarstwa Muchowego „ALEXANDRA” od początku swojej działalności za główny cel przyjął opiekę na Białą Głuchołaską - opolską perełką wód Krainy Pstrąga i Lipienia. Działalność ta to przede wszystkim dbałość o rybostan poprzez podwyższanie wymiarów ochronnych, tworzenie obrębów ochronnych aż do wprowadzenia całkowitego zakazu zabierania ryb na odcinku od granicy państwa do mostu drogowego Nysa-Kałków. Prowadzenie spotkań z uczniami szkół o tematyce proekologicznej. Działania na rzecz likwidacji dzikich wysypisk śmieci nad rzekami powiatu nyskiego.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi 2018 nad Ilakiem

19 kwietnia Klub Wędkarstwa Muchowym „ALEXEXANDRA” oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego "Carolinum" po raz kolejny zorganizowali sprzątanie Ilaka w ramach akcji ekologicznej "Dzień Ziemi 2018". Spotkanie rozpoczęto prelekcją na temat głównego celu akcji, którą przeprowadzili Adam Podgórny pracownik odpowiedzialny za ochronę wód PZW Opole.
Opiekunowie z Carolinum pan Jacek Czarnecki i Bogusław Galla.

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata 2017

18 września Klub Wędkarstwa Muchowym „ALEXEXANDRA” oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego "Carolinum" po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata". Akcję rozpoczęto prelekcją na temat głównego celu akcji, którą przeprowadzili: Adam Podgórny pracownik odpowiedzialny za ochronę wód PZW Opole oraz opiekunowie.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi 2017

25 kwietnia w ramach Dnia Ziemi członkowie Klubu Muchowego „ALEXANDRA” wraz z uczniami nyskiego Carolinum posprzątali łowisko w Siestrzechowicach. Łowisko, które znajduje się na terenie zalewowym nyskiego jeziora było i jest terenem rekreacyjnym dla mieszkańców Nysy i okolic. Od trzech lat akwen został zagospodarowany pod łowisko „Złów i wypuść”. Stał się atrakcją dla muszkarzy chcących udoskonalać swoją technikę łowienia ta metodą na wodzie stojącej ale i miejsce, gdzie można złowić swój rekord życiowy pstrąga potokowego.

Czytaj więcej...

Porządki nad wodami

6 lutego członkowie nyskiej „Alexandry” spotkali się aby posprzątać Ilak i wybrane miejsca na Białej Głuchołaskiej. Pora na sprzątanie dobra bo liści brak i wszystkie śmieci „wyszły” na jaw. Na „Ilaku” dodatkowo zostały zamontowane tablice informacyjne. Po pracy odbyło się spotkanie pod wiatą „Alexandra”.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi-prace na "Ilaku"

17 kwietnia w ramach Dnia Ziemi członkowie Klubu Muchowego „ALEXANDRA” wraz z uczniami Carolinum posprzątali łowisko w Siestrzechowicach. Łowisko, które znajduje się na terenie zalewowym nyskiego jeziora od wielu lat było niestety miejscem wywożenia śmieci. Od czasu zamknięcia drogi dojazdowej sytuacja się poprawiła ale była daleka od ideału.

Czytaj więcej...