^ Do góry

Puchar Otwarcia 2024

12 kwietnia klubowicze zameldowali się w Ustroniu aby rozpocząć zmagania w tegorocznym Grand Prix Opolszczyzny w wędkarstwie muchowym. Bazą zawodów był Ustroń a terenem zawodów rzeka Wisła w okolicach mostu na Lipowiec.

Piątek to spacery nad wodą w celu zapoznania się ze stanowiskami a wieczorem nieco integracji opolskich muszkarzy.

Sobotni poranek to uroczyste rozpoczęcie Pucharu Otwarcia, który w GP Okręgu Opole odbywał się po raz 27.  Koordynator opolskiej muchy – Adam Litwin przywitał licznie przybyłych zawodników i przystąpił do losowania, omówił sprawy organizacyjne i przedstawił Sędziego Głównego Andrzeja Banka. Omówiono zasady rozgrywania zawodów w sezonie 2024 i przedstawiono harmonogram sportowych zmagań.

Czytaj więcej...

Wiosenny Pstrąg 2024

7 kwietnia klubowicze oficjalnie rozpoczęli sezon wędkarski 2024. W sobotnie popołudnie spotkali się w Ośrodku Chrobry w Pokrzywnej aby w super atmosferze pokręcić muszki, porozmawiać o planach wędkarskich i przygotować się do niedzielnych zawodów. Była to okazja to muszkarskiej lekcji-wzięli w niej udział juniorzy, którzy już za tydzień rywalizować będą w Muchowych Mistrzostwach Okręgu. Kręcili muchy  oraz uczyli się konstruowania przyponów pod okiem doświadczonych Kolegów.

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy sezon 2024


Zarząd KWM "ALEXANDRA" informuje, że w dniu 7 kwietnia 2024organizuje zawody „Wiosenny Pstrąg” zaliczane do klubowego Grand Prix. Zawody odbędą się na rzece Białej Głuchołaskiej. Losowanie stanowisk i par startowych odbędzie się podczas warsztatów muchowych w sobotę 6 kwietnia o godzinie 19:00. Zawodnicy, których nie będzie w sobotę zostaną poinformowani o wynikach losowania na grupie klubowej. Spotykamy się od razu na swoich stanowiskach przed rozpoczęciem tury zawodów.

Czytaj więcej...

Zawody Mikołajkowe 2023

10 grudnia odbyły się tradycyjne klubowe zawody w których w tym roku wzięli udział członkowie Alexandry ale również zaproszeni Goście. W imprezie uczestniczyli również juniorzy, którzy mieli wydzielony fragment rzeki, gdzie mogli wspólnie szkolić swoje umiejętności. Ze względu na wyłączenie części rzeki po zatruciu zawody odbywały się od granicy do Rudawy.

Czytaj więcej...

Puchar Ostatka 2023 dla Michała Salachny

28-29 października na rzece Bóbr odbył się „Puchar Ostatka” ostatnia odsłona tegorocznego Grand Prix Okręgu Opole w wędkarstwie muchowym. W tegorocznej edycji zawodów kończących sezon na starcie stanęli wyłącznie zawodnicy nyskiej „Alexandry” w kategorii senior i junior.

Czytaj więcej...

Puchar Białki 2023

1 października na Białej Głuchołaskiej odbyły się po raz 31-szy zawody wędkarskie o „Puchar Białki”. Impreza zorganizowana była przez OKS PZW Opole i zaliczana do muchowego Grand Prix Okręgu. W zawodach udział wzięło 14 zawodników w kategorii senior oraz 4 w kategorii juniorskiej.

Czytaj więcej...