^ Do góry

Puchar Ostatka 2023 dla Michała Salachny

28-29 października na rzece Bóbr odbył się „Puchar Ostatka” ostatnia odsłona tegorocznego Grand Prix Okręgu Opole w wędkarstwie muchowym. W tegorocznej edycji zawodów kończących sezon na starcie stanęli wyłącznie zawodnicy nyskiej „Alexandry” w kategorii senior i junior.

Czytaj więcej...

Puchar Białki 2023

1 października na Białej Głuchołaskiej odbyły się po raz 31-szy zawody wędkarskie o „Puchar Białki”. Impreza zorganizowana była przez OKS PZW Opole i zaliczana do muchowego Grand Prix Okręgu. W zawodach udział wzięło 14 zawodników w kategorii senior oraz 4 w kategorii juniorskiej.

Czytaj więcej...

45-lecie Opolskiego Muszkarstwa

17 września 2023 roku nad Białą Głuchołaską miała miejsce rocznicowa impreza wędkarska pod nazwą „45-lat Zorganizowanego Wędkarstwa Muchowego na Opolszczyźnie” zorganizowana przez Zarząd okręgu PZW Opole oraz Okręgowy Kapitanat Sportowy. Spotkanie opolskich pasjonatów muchy rozpoczęło się rano pod wiatą „Alexandra”, gdzie zebrali się chętni do wzięcia udziału w rocznicowych zawodach. Zawody rozgrywane były o „Najdłuższego Lipienia” w kategorii senior i junior.

Czytaj więcej...

IV i V tura Grand Prix Okręgu

W dniu 3 września na Białej Głuchołaskiej odbyła się IV i V tura Grand Prix Opolszczyzny w wędkarstwie muchowym. Początkowo zawody miały się odbyć na Wiśle ale stan rzeki po oberwaniu chmury zmusiły organizatora do zmiany terminu i miejsca zawodów.

Czytaj więcej...

Piknik muchowy 2023


Zarząd Okręgu PZW w Opolu, Okręgowy Kapitanat Sportowy i Zarząd Klubu ALEXANDRA informuje wszystkich zainteresowanych, że organizuje w niedzielę 17 wrześnie 2023r. piknik muchowy z okazji 45-lecia zorganizowanego muszkarstwa na Opolszczyźnie.
Zapraszamy wszystkich sympatyków i miłośników naszej dyscypliny nad Białą Głuchołaską pod wiatę „Alexandra” w Markowicach.

Czytaj więcej...

Puchar Kotliny Kłodzkiej 2023

W minioną niedzielę doszły do nas szczęśliwe wieści o sukcesie naszych zawodników na Pucharze Kotliny Kłodzkiej. Drużyna KWM Alexandra w składzie Michał Salachna i Kamil Dereń zajeła 2 miejsce, a Michał Salachna zajął 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Gratulacje dla organizatorów za fajną imprezę oraz zawodników którzy ją współtworzyli.