^ Do góry

35-lecie Muszkarstwa na Opolszczyźnie

W dniu 6 października 2013 odbyły się towarzyskie zawody z okazji 35-lecia zorganizowanego muszkarstwa w okręgu opolskim. Wzięło w nich udział ponad trzydziestu pasjonatów łowienia na muchę. Zawody miały formułę otwarta a rywalizowano o najdłuższego złowionego lipienia w kategorii senior i junior.

35-lecie (8).jpg35-lecie (4).jpg35-lecie (1).jpg35-lecie (5).jpg35-lecie (9).jpg35-lecie (3).jpg35-lecie (7).jpg35-lecie (11).jpg35-lecie (10).jpg35-lecie (2).jpg35-lecie (6).jpg
Największego lipienia /36 cm/ wśród seniorów złowił Jacek Pamuła z nyskiej „Alexandry” a najlepszym juniorem z lipieniem 31 cm okazał się Mariusz Buczkowski również reprezentujący nyski Klub. Po rywalizacji „sportowej” odbyła się oficjalna część a głos zabrał prezes ZO PZW w Opolu – Marian Magdziarz, który odwiedził muszkarską brać wraz z  sekretarzem okręgu – Jerzym Kozłowskim oraz dyrektorem biura Okręgu – Jakubem Roszukem. Obecni byli również przedstawiciele OKS Andrzej Banek i Adam Litwin  oraz prezesi zaprzyjaźnionych kół z Nysy i Głuchołaz. Prezes Okręgu w kilku ciepłych słowach podziękował działaczom, którzy organizują muszkarskie życie na opolszczyźnie; dbają o wody Krainy Pstrąga i Lipienia, szerzą postawy proekologiczne wśród młodzieży, organizują zawody sportowe różnego szczebla, promują muchową działalność związku na łamach prasy, internetu oraz antenach radiowych. W dowód uznania za tak szeroką działalność wręczono nagrody dla wyróżniających się Kolegów z klubów „Alexandra” oraz „Thymallus”.

Po przemówieniach zaproszonych gości nadszedł czas na uroczyste otwarcie wiaty wędkarskiej nad brzegiem Białej Głuchołaskiej, która powstała dzięki działaniom klubowiczów z nyskiej „Alexandry” oraz wsparciu pana dyrektora Jakuba Roszuka.