^ Do góry

Mikołajki 2021

Już tradycyjnie w okolicach 6 grudnia odbyły się klubowe „Zawody Mikołajkowe”. Zima zapewniła wspaniałą pogodę z odrobiną białego puchu a Biała Głuchołaska zadbała o lipienie, które z powodzeniem łowili klubowicze.
Jedna tura zawodów minęła szybko a strażnik ogniska Janusz Węgrzyn zadbał o to by zawodnicy wracali pod wiatę wprost na biesiadę :)
Zawody wygrał Adam Podgórny łowiąc najwięcej tymiankowych skarbów, drugie miejsce zajął Kamil Dereń a na trzecim miejscu podium stanął Jacek Pamuła.

Czytaj więcej...

Zawody Mikołajkowe - komunikat

Zarząd Klubu informuje, że organizuje w dniu 5 grudnia 2021r, zawody „Mikołajkowe” zaliczane do klubowego Grand Prix. Zawody odbędą się na rzece Białej Głuchołaskiej. Zbiórka i otwarcie zawodów w dniu 5 grudnia (niedziela) o godzinie 8:00 pod wiatą „Alexandra”.
Po otwarciu odbędzie się losowanie stanowisk i par startowych. Zawody odbędą się na żywej rybie zgodnie z regulaminem sportu wędkarskiego. Poławiane ryby do klasyfikacji w zawodach to lipień, kleń i pstrąg tęczowy.
Zgłoszenia zawodników do 1 grudnia 2021 (środa) przyjmuje organizator zawodów - kol. Michał Salachna.

Sędzią głównym zawodów będzie kol. Adam Litwin.

13:25 - ogłoszenie wyników wręczenie nagród, zakończenie zawodów
Po zawodach wspólna biesiada przy ognisku.

Wszyscy są proszeni o posiadanie czapek św. Mikołaja

Serdecznie zapraszamy,
Zarząd klubu Alexandra

Puchar Ostatka 2021

W dniach 5-7 listopada nad piękną rzeką Bóbr miało miejsce zakończenie muszkarskiego sezonu czyli coroczny „Puchar Ostatka”. Na starcie stanęło jedenastu zawodników reprezentujących nyską Alexandrę, opolskiego Thymallusa i Koło PZW Nysa 2. W piątkowy wieczór był czas na kręcenie much, rozmowy o sprzęcie i mijającym sezonie a na koniec odbyło się losowanie stanowisk, które przeprowadzili organizatorzy: Andrzej Banek oraz Krzysztof Gądek.

Puchar Białki 2021

2 października 2021 roku rozegrano zawody o „Puchar Białki” zaliczane do Grand Prix Okręgu Opole w dyscyplinie muchowej. Na starcie stanęli zawodnicy naszego Klubu oraz dwóch reprezentantów opolskiego Thymallusa.
Zawody rozegrano z wyłączeniem stanowiska „Stadion Głuchołazy”. Poranna kawa o 6.30 pod wiatą, odprawa i I tura rusza o godzinie 8.00. Po trzech godzinach łowienia zawodnicy wracają do bazy. Po podliczeniu punktów I tury oraz posiłku ruszają na drugą turę.
Po powrocie sędziowie liczą punkty i tak zwycięzcą zawodów zostaje Dariusz Wojewódka przed Adamem Litwinem i Bogusławem Bluszczem.

Puchar Ostatka 2019

26-27 października na rzece Bóbr w okolicach Trzcińska odbyły się ostatnie w tym roku zawody zaliczane do GP Opolszczyzny w wędkarstwie muchowym – „Puchar Ostatka”. Na starcie stanęło tylko ośmiu zawodników co stanowi jeden ze smutnych elementów tegorocznej rywalizacji.

Puchar Białki 2019

Na starcie stanęli zawodnicy naszego Klubu i Bogusław Bluszcz, który reprezentuje opolskiego Thymallusa. Zawody rozegrano z wyłączeniem stanowiska „Stadion Głuchołazy” aby wyeliminować wygraną na starcie. Poranna kawa o 6.30 pod wiatą, odprawa i I tura rusza o godzinie 8.00. Po trzech godzinach łowienia zawodnicy wracają do bazy i Sędzia Główny liczy punkty.

Mistrzostwa Okręgu 2019

Tegoroczne zmagania o tytuł Mistrza Okręgu po wielokrotnym odkładaniu i przesuwaniu rozegrano na Bobrze w okolicach Trzcińska. Na starcie stanęło 11 seniorów i czterech juniorów reprezentujących dwa Klubu: KWM „Alexandra” Nysa oraz WKS „Thymallus” Opole.