^ Do góry

Puchar Białki 2018 - komunikat

Zarząd Okręgu PZW w Opolu informuje wszystkich zainteresowanych, że organizuje w dniach 07.października 2018r, zawody o GP Opolszczyzny w dyscyplinie muchowej „Puchar Białki”. Zawody odbędą się na rzece Białej Głuchołaskiej i obejmować będą dwie tury zawodów.

Czytaj więcej...

Muchowe Mistrzostwa Polski 2018

42 Muchowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Wędkarstwie Muchowym rozgrywane były na rzekach: Dunajec, Biały Dunajec oraz Czarny Dunajec. Dla naszego Klubu zawody historyczne bo udział wzięły w nich dwie klubowe drużyny. ALEXANDRA II w składzie Jacek Czarnecki (34), Adam Litwin (53), Dariusz Wojewódka (58) zakończyła zmagania na dobrym 11 miejscu nie łapiąc "zera" we wszystkich turach. ALEXANDRA I /Adam Podgórny (74), Łukasz Lorenc (99), Jacek Pamuła (113)/ nie miała tyle szczęścia w losowaniu i wypadła słabiej - na uwagę zasługuje jednak zwycięstwo sektorowe Adama Podgórnego w jednej z tur na OS Dunajec.

Sukces na Pucharze Dunajca !!!

Znakomite wieść napłynęły do nas wczoraj z Ochotnicy Dolnej nad Dunajcem. Nasza drużyna zajęła znakomite II miejsce w klasyfikacji generalnej 56 Pucharu Dunajca im. Prof. Br. Romaniszyna!!!!
Drużyna startowała w składzie: Łukasz Lorenc, Jacek Pamuła i Adam Podgórny.

Czytaj więcej...

Mistrzowskie tytuły zostają w Nysie !!!


9-10 czerwca odbyły się muchowe Mistrzostwa Okręgu. Impreza rozegrana została na dwóch podhalańskich rzekach: Dunajcu /OS/ oraz Białym Dunajcu. W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z klubów: "ALEXANDRA" Nysa i "THYMALLUS" Opole w kategorii senior oraz trzech juniorów z nyskiego Klubu. Zawody otworzył Andrzej Banek, który omówił teren zawodów zaś Sędzia Główny Andrzej Krawczyk sprawnie przeprowadzili losowanie sektorów i stanowisk.

Czytaj więcej...

Puchar Otwarcia 2018

 

7-8 kwietnia zawodnicy biorący udział w Grand Prix Opolszczyzny w wędkarstwie muchowym spotkali się w Ustroniu aby na rzece Wiśle rozegrać pierwsze w tym sezonie zawody o „Puchar Otwarcia”.Impreza podzielona była na dwie tury rozgrywane na OS Wisła. W pierwszej sobotniej turze zawodnicy łowili na sektorze w górę od mostu na Lipowiec zaś druga tura to fragment rzeki od mostu w dół. Zawody rozgrywane były w kategorii senior i junior a na starcie stanęło 13 zawodników z dwóch klubów-Alexandra Nysa i Thymallus Opole.

Czytaj więcej...

Wiosenny Pstrąg 2018

25 marca rozpoczęliśmy sportowy sezon -spotkaliśmy się nad Białą Głuchołaską aby rozegrać tradycyjne zawody o puchar „Wiosennego Pstrąga". Zawody otworzył Prezes Adam Litwin a Łukasz Lorenc omówił warunki wędkowania. Teren zawodów został wybrany: od granicy państwa do mostu w Polskim Świętowie. Losowanie i ruszamy…

Czytaj więcej...